Ezen a helyen megpróbálom összegyűjteni, a témában fellelhető modelleket,
megpróbálok ügyelni rá, hogy mindegyik külön elméletből készüljön.
Így láthatóvá válik, hogy a téma sokrétűsége.
Kedves olvasó: ha a neten kutakodsz videók után egy fontos dolgot ne felejts el, a legfontosabb ismérve egy valóban működő modellnek: hogy Ha önmagától plusz energiát képes kivenni a rendszerből, akkor azt nem beindítani hanem megfékezni kell !! Tehát aminek kezdő lökést kell adni, az lehet jó játékszer, de komoly energiát sosem fogunk vele előállítani. Ettől még érdemes megfigyelni őket, mert lehetnek részek, részletek, melyek, segíthetnek megoldani a problémánkat.
A másik lehetőség, hogy valami változást kell beállítani ahhoz, hogy elinduljon. Például közelíteni a mágneseket vagy távolítani stb.
Mágneses energia motorok csoportosítása.
Vállalkoznék arra a nem könnyű feladatra, hogy a mágneses energiával működő motorokat, megpróbáljam rendszerezni elvi működésük alapján.
Hangsúlyozom, nem a gépeket, hanem az elméleteket próbálom rendszerezni!
Alapvetően az egyik ilyen fő csoport a Rotációs Mágnes motorok
Ezen elméletek ismérve, hogy alapvetően fix tárcsákat, használ, melyek a mágneseket különböző, fix körpályán mozgatva, azok pólus-elrendezését megtartva, a különböző mágnesezett tárcsák kölcsönhatásait kihasználva próbál energiát nyerni.
Legismertebb ilyen pl: Bowmann mágnes motor, Penderev-féle mágnes motor
Előnyei : Viszonylag egyszerű felépítés, olcsó előállítás számtalan elrendezési lehetőség.
Könnyű felismerni őket, a legtöbb lelkes kísérletező vesz, egy CD lemezt, ráragaszt mágneseket majd megpróbál úgy ügyeskedni, hogy elinduljon.
Hátrányok: Legfontosabb gond, hogy az kívánt erők hatásvonala radiális, és szinte mindig közel van a mágnesek hossztengelyére merőlegeshez. A szemléletesség kedvéért úgy fogalmazhatjuk, hogy nyírják a mágneses mezőt, ami kevés sikerrel kecsegtet. Általában nincs semmilyen direkt módon vezér elt elemük (ebből adódik egyszerűségük)
Következő az úgynevezett V Gate V kapu rendszerek.
Ezek a rendszerek vagy axiális vagy radiális elrendezésűek.Lényege a korcsolyázáshoz vagy síeléshez hasonlatosan az ék alak előre toló erejét használja ki.(én a magam részéről nem sok bíztató próbálkozást láttam, erősen ciklikus a hatás és hajlamos beálni a két v alak közt.)
Elvileg abszolút nincs szükség semilyen vezérlésre, hasonlóan a rotációs modellekhez elég egyszerű felépítésűek, nincs szükség bonyolult formákra ami amágneseket illeti.Bár ki egyszerűen olcsón kisérletezhet vele. Talán kombinálva súlyokkal ellensúlyokkal hatékonyab lehet...
Előnyei : Egyszerű, olcsó éthető világos elmélet
Hátrányok: ciklikus,pici erők,több "holtpont" 1 fordulat alatt
Hajrá!
Folytatom..........